Gołdapski Fundusz Lokalny

Aktywni studenci - szansa na stypendium!

Opublikowano: niedziela, 04 sierpień 2013 19:00

Gołdapski Fundusz Lokalny ogłasza nabór wniosków w ramach programu stypendialnego "Aktywny student? 2013/2014

Stypendia przeznaczone są dla studentów dziennych szkół wyższych, pochodzących z terenu powiatu gołdapskiego. Przy przydzielaniu stypendiów będą brane pod uwagę: sytuacja materialna, wyniki w nauce, osiągniecia pozaszkolne i działalność społeczna.

Stypendia przyznawane przez GFL są stypendiami rozwojowymi, od tego roku akademickiego 2013/14 jeszcze bardziej chcemy zwrócić uwagę na ten fakt. Na "rynku? stypendiów dużo jest stypendiów socjalnych czy naukowych, nasza organizacja idzie w stronę stypendiów dla studentów, którzy nie tylko otrzymują wysokie oceny na uczelniach, ale są też aktywni poza nią. Chcemy wspierać tych, którzy maja osiągnięcia poza szkołą czy uczelnią w różnych dziedzinach życia społecznego, którzy osiągają sukcesy w różnych olimpiadach, konkursach, są aktywni w kulturze i sporcie, angażują się w działania społeczne, pracują, jako wolontariusze na rzecz innych. Zmiana ta jest zgodna z misją naszej organizacji.

W ramach programu zostaną przyznane stypendia w wysokości 380 zł miesięcznie.

Formularze wniosków oraz zasady przyznawania stypendiów w załączeniu. Dodatkowe informacje można uzyskać mailowo pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wnioski przyjmujemy do 2 września 2013 (decyduje data wpływu do GFL).

Głównymi fundatorami stypendiów są: Gmina Gołdap, Powiat Gołdapski, Gołdapski Fundusz Lokalny i osoby prywatne.

Zapraszam - Zbigniew Mieruński - prezes Gołdapskiego Funduszu Lokalnego