Gołdapski Fundusz Lokalny

Stypendyści na rok 2012/2013

Opublikowano: niedziela, 14 październik 2012 16:48

Lista stypendystów na rok 2012/2013


Aneta Dembowska

Aneta Dembowska

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie

Zainteresowania: orgiami, fotografia oraz wędkarstwo. Pasją studentki jest wykonywanie prac artystycznych techniką guilling, która polega na tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru. Osiągnięcia: II miejsce w konkursie "Pomagać zawsze warto? .

Ewa Kalinowska

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie

Zainteresowania: sport (bieganie, siatkówka, koszykówka ), literatura, muzyka, fotografia.

Damian Czarniewski

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie

Zainteresowania: czynna działalność w gołdapskim ZHP, w Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach i Stowarzyszeniu "Rozwojowa Wieś". Wolontariusz w parafialnym oddziale "Caritas".

Osiągnięcia: prowadzenie gali z okazji 11 listopada, udział w projekcie "Aktywny uczeń, pracownik, obywatel to ja, dzięki kompetencjom kluczowym, udział w eliminacjach powiatowych XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Paula Kruk

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Zainteresowania: sport.

Osiągnięcia: I - miejsce Puchar MKS Karkonosze, I miejsce w zawodach saneczkowych o Puchar Karpacza, II miejsce w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych Śląsk - 2012 - Juniorzy Dwójki, II miejsce w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych Śląsk 2012 - Juniorzy - drużyn, IV miejsce w XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych Śląsk 2012 - Juniorki - Jedynki, IX - miejsce o Puchar Świata - Bona Cup, przyznanie II kółka Olimpijskiego -Krynica Zdrój 2012.

Izabela Piechocińska

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Zainteresowania: członek organizacji AIESEC.

Osiągnięcia: Udział w projekcie PEACE - organizacja wolontariatu w liceach w całej Polsce dla studentów z całego świata. Wolontariuszka w gazecie studenckiej MAGIEL oraz Samorządzie Studentów SGH.

Marlena Piskorz

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Zainteresowania: kultura, historia, polityka oraz problematyka społeczna i gospodarcza Afryki.

Osiągnięcia: w latach 2010-2012 - aktywna działączka w Studenckim Kole Afrykanistycznym (prowadzonym przez dr Bara Ndiaye), uczestniczyła w Dniach Afryki w 2012 r. w Olsztynie oraz w organizacji konferencji naukowej pt.: "Dynamika afrykańskich struktur państwowych w wymiarze historycznym, polityczno-gospodarczym oraz społeczno-kulturowym", w latach 2011-2012 członek PRO MEDIA - Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Justyna Daniłowicz

Uniwersytet w Białymstoku

Zainteresowania: Od siódmego roku życia pasją studentki jest taniec. Przez wiele lat rozwijała swoje umiejętności tańcząc w zespole tanecznym "Gracja? biorąc jednocześnie czynny udział w wielu wydarzeniach organizowanych w gminie Gołdap, jak: Koncert Świąteczno-Noworoczny, WOŚP, Dni Gołdapi, Dni otwarte DK czy spotkania z tańcem.

Osiągnięcia: Przez dwa lat studentka prowadziła w ramach wolontariatu zajęcia taneczne dla dzieci (Klub Garnizonowy w Gołdapi). Po wyjedzie na studia rozwijała swoje zainteresowania uczestnicząc w zajęciach tanecznych Fair Play Studio, co zakończyło się wygraną zespołu studentki(festiwal jest podsumowaniem całorocznej pracy uczniów z w/w studia tańca).

Dorota Brylewska

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie

Zainteresowania: działalność w Kole Naukowym Administratywistów.

Osiągnięcia: udział w projekcie "WŁASNOŚĆ - JASNOŚĆ", działalność w programie "PROJEKTOR "wolontariat studencki, uczestnictwo w Szkole Animatorów i Liderów Inicjatyw Młodzieżowych Sieci Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur.

Agnieszka Jagiełko

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Zainteresowania: Lubi sport- głównie piłkę ręczną, siatkówkę, tenis stołowy, słuchać muzyki. Interesuję się także kryminalistyką.

Mariusz Żabicki

Uniwersytet Jagielloński

Zainteresowania: Nauki humanistyczne oraz języki obce, szczególnie angielski i rosyjski.

Osiągnięcia: W związku z wysokimi wynikami student został zakwalifikowany do Programu Erasmus Studia.

Robert Misiun

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Zainteresowania: sport, szczególnie siatkówka i piłka nożna. Dodatkowo student interesuje się problemem zagospodarowania odpadów komunalnych.

Osiągnięcia: udzielanie się w Ochotniczej Starzy Pożarnej w Surminach - jako strażnik ochotnik (I miejsce w zawodach sportowo - pożarniczych w Gołdapi oraz reprezentowanie Powiatu na szczeblu Wojewódzkim).