Gołdapski Fundusz Lokalny

Partnerzy

Ścieżką Żytkiejmską w tradycje i pasje regionu

Ścieżką Żytkiejmską w tradycje i pasje regionu

Testujemy grę terenową

Opublikowano: środa, 21 listopad 2012 19:18

Po wytrwałej pracy nad przygotowaniem gry terenowej przyszedł czas na jej pierwszy test. Do jego przeprowadzenia zaprosiliśmy zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Nadzieja? z Lis.

Czytaj więcej: Testujemy grę terenową

?Ścieżką Żytkiejmską w tradycje i pasje regionu?

Opublikowano: wtorek, 14 sierpień 2012 14:52

Stowarzyszenie Żytkiejska Struga realizuje kolejny projekt pn "Ścieżką Żytkiejmską w tradycje i pasje regionu", działania rozpoczęły się od maja a zakończą się pod koniec września.

W ramach działań projektowych wypracowana zostanie gra terenowa-Ekomuzeum Żytkiejmski Trójstyk? wykonane zostaną produkty rzemieślnicze do gry terenowej i jej testowanie jako nowy produkt przyczyniający się do uatrakcyjnienia oferty turystycznej odwiedzającym naszą miejscowość i chcącym poznać piękne tereny oraz tradycje regionu. W działania zaangażowało się kilkanaście osób, które swoją pasją i umiejętnościami wypracowują na spotkaniach kolejne etapy gry.

W wyremontowanym pomieszczeniu starej remizy strażackiej, gdzie lokalni rękodzielnicy zaprezentują swoje zdolności artystyczne, każdy turysta będzie mógł poczuć wiejski klimat, przeżyć niezapomniane chwile i wrócić do nas kolejny raz. Podczas kolejnego spotkania uczestnicy testowali pewien etap gry i następnie omawiali rezultaty wykonanej pracy. Z zapałem przygotowują kolejne elementy gry.

Działania sfinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie VII - 2012 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Dubeninki.