Gołdapski Fundusz Lokalny

Partnerstwo Kultura dla przestrzeni

Wystawa „Rynek przedwojennej Gołdapi”

Opublikowano: niedziela, 13 grudzień 2020 23:52

Grupa obywatelska „Gołdap - dobro wspólne” przygotowała kolejną wystawę zdjęć. Wystawa przedstawia gołdapski rynek przed wojną.

Na wystawie można zobaczyć zdjęcia z lat 30-tych XX wieku pokazujące jak wyglądało centrum Gołdapi. Zobaczyć można między innymi nieistniejący kościół w stylu neogotyckim, ratusz, sąd, pocztę, dom burmistrza, zieleń, pomniki oraz fasady kamienic wokół rynku. Wystawa nawiązuje do projektu, który złożyliśmy do Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap 2021. Zachęcamy Mieszkańców do głosowania na nasz projekt nr 2 Makieta przedwojennego rynku Gołdapi - https://goldap.budzet-obywatelski.org/projekt/9874

Makieta ma być przestrzenną wizualizacją, która przedstawi  w odpowiedniej skali budowle i obiekty, które znajdowały się przed II wojną światową na obecnym Placu Zwycięstwa.

Głosowanie zostało zaplanowane w terminie: 14-22.12.2020 r. – elektronicznie lub papierowo, uprawnionym jest każdy mieszkaniec gminy Gołdap niezależnie od wieku (dzieci, młodzież, dorośli).

Wystawę można oglądać w witrynie po zachodniej stronie Placu Zwycięstwa w Gołdapi oraz na naszym facebooku.

Wystawa została przygotowana przez:

Remigiusza Karpińskiego – kolorowanie i retusz zdjęć,

Wiolettę Anuszkiewicz,

Zbigniewa Mieruńskiego,

Jarosława Walca.

Organizatorzy dziękują Waldemarowi Liszewskiemu za udostepnienie przestrzeni do ekspozycji.

Zachęcamy do oglądania wystawy w realu i na naszym FB oraz prosimy o oddanie głosów na nasz projekt w Budżecie Obywatelskim Gminy Gołdap 2021.

Zrealizowano w ramach partnerstwa „Kultura dla przestrzeni”  dofinansowanego ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”.