Gołdapski Fundusz Lokalny

Partnerstwo Kultura dla przestrzeni

Kultura dla przestrzeni

Opublikowano: wtorek, 01 grudzień 2020 20:35

Rozpoczynamy tworzenie partnerstwa „Kultura dla przestrzeni”, którego celem jest podjęcie działań związanych z podwyższeniem wiedzy społeczności lokalnej na temat historii gminy Gołdap, kształtowaniem przestrzeni publicznej w naszym mieście i prezentacją różnorodności kulturowej naszego regionu.

Inicjatorzy partnerstwa przeprowadzili latem 2020 roku badania na temat oceny jakości przestrzeni publicznej w Gołdapi. Mieszkańcy wskazali potrzebę poprawienia przestrzeni publicznej, a także konieczność uruchamiania mechanizmów konsultacji społecznych w trakcie projektowania miejsc z których korzystają mieszkańcy i turyści.

W ramach działań partnerstwa zaplanowano cykle spotkań otwartych, wykładów i warsztatów dotyczących kształtowania przestrzeni publicznej i historii Gołdapi. Zaplanowaliśmy  powstanie pieszej ścieżki historycznej prowadzącej po najważniejszych obiektach i miejscach historycznych, tablice przedstawiające zdjęcia dawnej Gołdapi, koncerty i wystawy.

Liderem partnerstwa jest Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.  Zapraszamy instytucje, organizacje i osoby indywidualne do współpracy w ramach partnerstwa. Prosimy o kontakt poprzez maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Działania partnerstwa „Kultura dla przestrzeni”  dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”.