Gołdapski Fundusz Lokalny

Grantowy - Działaj Lokalnie (DL) 2012

Konkurs Grantowy Działaj Lokalnie 2012

Opublikowano: niedziela, 18 marzec 2012 18:09

Gołdapski Fundusz Lokalny z przyjemnością informuje, iż ruszył nabór do konkursu VII edycji Programu "Działaj Lokalnie". Wnioski można składać do 16 kwietnia 2012 r. do godziny 15:00 w siedzibie Gołdapskiego Funduszu Lokalnego.

W ramach ogłoszonego konkursu wszystkie chętne osoby, które chcą napisać poprawny wniosek do programu zapraszamy na spotkanie informacyjno - szkoleniowe w dniu 24.03.2012 r. na godz. 10:00 w siedzibie Gołdapskiego Funduszu Lokalnego pt. "Jak stworzyć dobry projekt do "Działaj Lokalnie"?

W ramach programu "Działaj Lokalnie? wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.
O dotacje mogą ubiegać się:
- organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną
- grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub inna instytucja publiczna posiadająca osobowość prawną.
W konkursie mogą wziąć udział te organizacje i instytucje, które mają siedzibę na terenie gmin: Gołdap, Banie Mazurskie, Dubeninki, Kruklanki, Budry.
W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji w wysokości do 6.000 zł na projekty, które:
- zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego,
- wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności,
- mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,
- przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności
- będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego - samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych, - będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne - naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.
Organizacje oraz grupy nieformalne, które poszukują inspiracji do działania, mogą skorzystać z doświadczeń innych. Wszystkie dotychczas dofinansowane inicjatywy opisane są na stronie www.dzialajlokalnie.pl.
Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu i innymi dokumentami znajdującymi się na stronie www.funduszgoldap.pl - zakładka "Działaj lokalnie", w którym znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat konkursu grantowego w 2012 roku.
Dodatkowe informacje można uzyskać też pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zachęcam do udziału i pozdrawiam
Zbigniew Mieruński
prezes Gołdapskiego Funduszu Lokalnego