Gołdapski Fundusz Lokalny

Grantowy - Działaj Lokalnie (DL) 2011

Konkurs Grantowy Działaj Lokalnie 2011

Opublikowano: poniedziałek, 16 maj 2011 15:04

Gołdapski Fundusz Lokalny z przyjemnością informuje, iż ruszył nabór do konkursu VII edycji Programu "Działaj Lokalnie". Wnioski można składać do 14 czerwca 2011 r. do godziny 18:00. Realizacja pierwszych projektów rozpocznie się we wrześniu.

W ramach programu "Działaj Lokalnie? wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

 

O dotacje mogą się ubiegać:

- organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (tj. fundacje, stowarzyszenia, oddziały Caritas zarejestrowane w KRS lub uczniowskie kluby sportowe)

- grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub inna instytucja publiczna.

W konkursie mogą wziąć udział te organizacje i instytucje, które mają siedzibę na terenie powiatów gołdapskiego i oleckiego lub planują prowadzić działania na terenie jednego z powiatów.

W ramach konkursu przewidywane jest przyznanie dotacji w wysokości do 6.000 zł na projekty, które:

- zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego,

- wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności,

- mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,

- przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności

- będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego - samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych, - będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne - naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.

Organizacje oraz grupy nieformalne, które poszukują inspiracji do działania, mogą skorzystać z doświadczeń innych. Wszystkie dotychczas dofinansowane inicjatywy opisane są na stronie www.dzialajlokalnie.pl.

Przed przystąpieniem do wypełniania wniosku prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu i innymi dokumentami znajdującymi się na stronie www.funduszgoldap.pl - zakładka "granty", w którym znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat konkursu grantowego w 2011 roku.

Dodatkowe informacje można uzyskać też pisząc na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.