Gołdapski Fundusz Lokalny

Eko-piknik - dziedzictwo natury i rzemiosła - 2012

Opublikowano: poniedziałek, 16 kwiecień 2012 18:28

Zapraszamy na Eko-piknik!

Z okazji Światowego dnia Ziemi w dniu 28 kwietnia 2012 r. na Placu Zwycięstwa w Parku Miejskim odbędzie się spotkanie "Eko-piknik - dziedzictwo natury i rzemiosła.

Celem spotkania jest promocja działań zgodnych z naturą, ekologicznym sposobem życia oraz ochroną krajobrazu przyrodniczo-kulturowego naszego regionu. Szeroki wachlarz działań kulturalnych i edukacyjnych zapewni uczestnikom naukę i zabawę. A o ekologii dowiemy się od: przedstawicieli nadleśnictw i organizacji pozarządowych. W centrum Gołdapi, czekają na Państwa smakołyki regionalne, degustacja dań, stoiska ze sztuką, rzemiosłem i zdrową żywnością - wypieki, wędliny, sery i pieczywo regionalne. Będzie można wziąć udział w pokazach bicia masła, prania na tarze, maglowania, wikliniarstwa, kręcenia miodu oraz bębniarstwa.  Przechadzając się ścieżkami parku spotkamy stoiska przygotowane przez rzemieślników z naszego regionu, ale także przez gości z Litwy i Rosji oraz organizacje prezentujące swoje działania. Prezentacjom towarzyszyć będą zespoły: Zorepad, Rominczanie, Sacrum, Rospuda, Kabaret "Zza lasu? przy stowarzyszeniu "Żytkiejmska Struga? oraz zespól z Rosji "Rus".
Istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału w tegorocznym Eko-pikniku". Przedstawiciele organizacji, instytucji i osoby fizyczne wpisujące się w charakter imprezy, proszone są o przesłanie wypełnionej deklaracji (w załączeniu) do dnia 23.04.2012 r.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie "Partnerstwo Sztuk".
Współorganizatorzy: Dom Kultury w Gołdapi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Attachments:
FileFile size
Download this file (Deklaracja udziału w Eko-pikniku-2012.doc)Deklaracja udziału w Eko-pikniku-2012.doc26 kB