Gołdapski Fundusz Lokalny

Zapraszamy na „Zażynki w Lisach” - 2021

Opublikowano: poniedziałek, 12 lipiec 2021 11:10

 

1 sierpnia 2021 r., niedziela, godz. 15:00 - plac przy Szkole w Lisach, Gmina Banie Mazurskie, powiat gołdapski     

Zażynki to rozpoczęcie żniw – wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw – wydarzenie „Zażynki w Lisach” przypomina jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie. Poniżej regulamin udziału stoisk i karty zgłoszeń.

1 sierpnia 2021 r. zapraszamy do Lis, gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych. Podczas „Zażynek w Lisach” usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy zabawa wieczorna.

Program spotkania wzbogacą liczne konkursy m.in.: konkurs na „rzeźby ze słomy”, konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble, budowanie słomianej wieży i inne.

Odwiedzający nasze wydarzenie będą mogli skosztować tradycyjnych polskich i ukraińskich potraw oraz wziąć udział w licznych konkursach. 

Zapraszamy także rękodzielników i producentów tradycyjnych potraw do wystawiania się podczas Zażynek.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz zgłoszenia stoisk poniżej. Termin zgłoszeń upływa 29 lipca 2021 r., zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Organizator zastrzega sobie prawo wyboru zgłaszanych stoisk.

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nadzieja” w Lisach.

Wydarzenie wspierają: Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich,  mieszkańcy wsi Lisy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach.

Dofinansowano ze środków Gminy Banie Mazurskie i Powiatu Gołdapskiego.