Gołdapski Fundusz Lokalny

Miłosne dylematy

Opublikowano: wtorek, 26 wrzesień 2017 08:58

„Miłosne dylematy” taki tytuł roboczy nosi film realizowany przez Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny w ramach projektu „Obiektywem kamery - Mazurskie podróże w czasie”. Scenarzystami, aktorami, autorami dialogów, kostiumów i dekoracji są seniorzy z miejscowości Budzewo, Budry, Dubeninki i Lisy w których obecnie realizowane są nagrania i zdjęcia do filmu. W filmie nie zabraknie nawiązania do historii, zwyczajów i obyczajów mieszkańców Mazur z lat 60-tych XX wieku, a także historii miłosnej i dawki humoru.

- Uczestnicy naszego projektu są bardzo zaangażowani w realizację projektu. Wspólnie z seniorami opracowujemy poszczególne dialogi dla aktorów i tworzymy inscenizację niezbędną do zdjęć – mówi Zbigniew Mieruński, koordynator projektu. – W trakcie wspólnych działań uczymy się od siebie nawzajem oraz poznajemy powojenną historię Mazur. Premiera filmu odbędzie się pod koniec października w Budrach. Serdecznie pragnę podziękować władzom Gminy Budry za pomoc w realizacji filmu.

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

-WZ-