Gołdapski Fundusz Lokalny

Zażynki w Lisach

Opublikowano: czwartek, 21 lipiec 2016 09:41

Lisy, Gmina Banie Mazurskie

14 sierpnia 2016 r., niedziela, godz. 16:00 - plac przy Szkole w Lisach

Zażynki to rozpoczęcie żniw - wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw - wydarzenie "Zażynki w Lisach? przypomina jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

 

14 sierpnia 2016 r. zapraszamy do Lis, gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych. Podczas "Zażynek w Lisach? usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy potańcówka ludowa przy ognisku.

Jedną z atrakcji będzie konkurs na "Zażynkowy specjał? - potrawę o wyjątkowym, tradycyjnym smaku, a także konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble, budowanie słomianej wieży, tajemniczy labirynt, warsztaty i pokazy rękodzielnicze.

Zapraszamy także rękodzielników i producentów tradycyjnych potraw do wystawiania się podczas Zażynek.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz zgłoszenia stoisk poniżej. Termin zgłoszeń upływa 5 sierpnia 2016 r., zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru zgłaszanych stoisk.

Szczegółowy program Zażynek wkrótce.

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Nadzieja? w Lisach.

Wspierają: Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach.

 

Dofinansowano ze środków Powiatu Gołdapskiego.

 

-GFL-