Gołdapski Fundusz Lokalny

?Zażynki w Lisach?

Opublikowano: czwartek, 24 lipiec 2014 10:51

Lisy, Gmina Banie Mazurskie

10 sierpnia 2014 r., niedziela, godz. 16:00 - plac przy Szkole w Lisach

Zażynki to rozpoczęcie żniw - wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw - wydarzenie "Zażynki w Lisach? przypomina jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

10 sierpnia 2014 r. zapraszamy do Lis, gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można poczuć i popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych. Podczas "Zażynek w Lisach? usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy potańcówka ludowa przy ognisku.

Program spotkania wzbogaci konkurs na "Zażynkowy specjał? - o wyjątkowym, tradycyjnym smaku sprzed lat oraz konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble i inne, tajemniczy labirynt, warsztaty i pokazy rękodzielnicze.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia oraz zgłoszenia stoisk poniżej. Termin zgłoszeń upływa 5 sierpnia 2014 r., zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru zgłaszanych stoisk. Szczegółowy program Zażynek wkrótce.

Organizatorzy: Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Nadzieja? w Lisach.

Wspierają nas: Zespól Zorepad, Zespół Rominczanie, Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich oraz mieszkańcy wsi Lisy.

Dofinansowano z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Powiatu Gołdapskiego.