Gołdapski Fundusz Lokalny

Jarmark Bożonarodzeniowy 2013

Opublikowano: piątek, 13 grudzień 2013 15:21

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia - pragniemy przeżyć je jak najpiękniej w gronie najbliższych, kultywując staropolskie obyczaje, smakując tradycyjne potrawy, śpiewając kolędy. Wyjątkowe i najważniejsze w roku dni, są coraz bliżej, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się kolejny, bo już piąty Jarmark Bożonarodzeniowy. Przedświąteczne spotkanie o niepowtarzalnej atmosferze odbędzie się w niedziele, 22 grudnia 2013 r. w godzinach 12.00-16.00 na Placu Zwycięstwa w Gołdapi.

Celem spotkania jest przypomnienie i prezentacja regionalnego oraz lokalnego dziedzictwa kulturowego związanego z tradycjami bożonarodzeniowymi.

Podczas uroczystości będzie można spotkać artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych. Pragniemy, aby miejski plac zamienił się w magiczny świat. Wypełniony mnóstwem zapachów świątecznych, światełek, choinek, aniołów?

Na Jarmarku na uczestników będą czekały fantastyczne atrakcje, m.in. anioły na szczudłach, Św. Mikołaj, gry i zabawy. Poszukujący oryginalnych prezentów gwiazdkowych znajdą je na ponad 20 stoiskach, bogatych w artykuły świąteczne, rękodzieło, ozdoby, świece z miodu i rzeźby.

Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy znajdą tego dnia coś dla siebie wśród świątecznych wypieków, wędlin, sera i pieczywa regionalnego. Nadleśnictwo Gołdap zadba by na naszym placu wyrósł baśniowy lasek, z którego będzie można wybrać choinkę dla siebie.

Wśród wielu atrakcji zapraszamy do udziału w konkursach: "Najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego", "Najsmaczniejsza zupa bożonarodzeniowa podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego? oraz konkurs na "Najciekawsze przebranie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego".

Organizatorami Jarmarku są Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Gołdapski Fundusz Lokalny. Wspierają: Dom Kultury w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Stowarzyszenie "Partnerstwo Sztuk", Stowarzyszenie "Żytkiejmska Struga? i Nadleśnictwo Gołdap.

(wa)