Gołdapski Fundusz Lokalny

Zażynki w Lisach

Opublikowano: czwartek, 23 lipiec 2015 15:52

Lisy, Gmina Banie Mazurskie

9 sierpnia 2015 r., niedziela, godz. 16:00 - plac przy Szkole w Lisach

Zażynki to rozpoczęcie żniw - wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw - wydarzenie "Zażynki w Lisach? przypomina jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

9 sierpnia 2015 r. zapraszamy do Lis, gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można poczuć i popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych. Podczas "Zażynek w Lisach? usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy potańcówka ludowa przy ognisku.

Program spotkania wzbogaci konkurs na "Zażynkowy specjał? - o wyjątkowym, tradycyjnym smaku sprzed lat oraz konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble i inne, tajemniczy labirynt, warsztaty i pokazy rękodzielnicze.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia oraz zgłoszenia stoisk poniżej. Termin zgłoszeń upływa 4 sierpnia 2015 r., zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru zgłaszanych stoisk.

Szczegółowy program Zażynek wkrótce.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Nadzieja? w Lisach.

Wspierają nas: Zespól Zorepad, Zespół Rominczanie, Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich oraz mieszkańcy wsi Lisy.

Dofinansowano z Powiatu Gołdapskiego.