Gołdapski Fundusz Lokalny

Wróciliśmy z "Mazurskich podróży w czasie"...

Opublikowano: wtorek, 12 sierpień 2014 07:50

W otoczeniu wiekowych drzew parku dworskiego w Klewinach, w sobotę 9 sierpnia 2014 r. uczestnicy wydarzenia "Mazurskie podróże w czasie? odbyli symboliczną "podróż w czasie".

 

W tym nowym, ciekawym wydarzeniu wzięła udział całkiem liczna grupa turystów i osób z sąsiednich miejscowości, przeważały rodziny z dziećmi. Zabytkowy park dworski w Klewinach był doskonałym tłem do gier i zabaw historyczno-przyrodniczych dla dzieci i dorosłych, muzyki ludowej i etnicznej. Do Klewin przybyli też Słowianie i Wikingowie, którzy rozbili swoje obozowisko pod największym dębem w parku, widzieliśmy też pokazy i walki  w wykonaniu drużyn: Miecznika Miecława z Płocka i Geldape z Gołdapi. Uczestnicy wydarzenia chętnie próbowali swoich umiejętności rękodzielniczych, oglądali pokazy starych rzemiosł, posilali się tradycyjnymi potrawami. Poszukiwacze skarbów odkrywali je podążając wg wskazówek zawartych w queście "Odkryj skarby klewińskiego parku". Całość zakończyły śpiewy i tańce przy ognisku. Impreza promowała sieć współpracy Ekomuzea Mazur.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny, wspierane przez Ekoturystykę Dwór Klewiny, Fundację Dęby Klewińskie, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

Działanie dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Gołdapskiego i Gminy Banie Mazurskie.

-WZ-