Gołdapski Fundusz Lokalny

Jarmark Bożonarodzeniowy

Opublikowano: piątek, 02 grudzień 2011 22:14

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia - okres szczególny, w którym wszyscy ludzie stają się bardziej radośni. Pragniemy przeżyć je jak najpiękniej w gronie najbliższych, kultywując staropolskie obyczaje, smakując tradycyjnych potraw. Wyjątkowe i najważniejsze w roku dni, są coraz bliżej, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się coroczne wydarzenie sezonu zimowego w Powiecie Gołdapskim, czyli kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy. Trzecie już takie przedświąteczne spotkanie o niepowtarzalnej atmosferze odbędzie się w niedziele, 18. grudnia 2011 r. na Placu Zwycięstwa w Gołdapi. Celem spotkania jest przypomnienie i prezentacja regionalnego oraz lokalnego dziedzictwa kulturowego związanego z tradycjami Bożonarodzeniowymi.

Podczas uroczystości będzie można spotkać artystów, rękodzielników, rzemieślników i  wytwórców produktów lokalnych. Pragniemy aby miejski plac zamienił się w magiczny świat. Wypełniony mnóstwem zapachów świątecznych, światełek, choinek, aniołów?

Jarmark wprowadzi mieszkańców jak i gości w atmosferę świąt ze szczególnym uwzględnieniem tradycji kulturowych Powiatu Gołdapskiego. Na Jarmarku na uczestników będą czekały fantastyczne atrakcje, m.in. anioły na szczudłach, gry i zabawy. Poszukującym oryginalnych prezentów gwiazdkowych będzie przygotowanych ponad 20 stoisk, bogatych w wyroby artykułów świątecznych, rękodzieła, ozdoby, świece z miodu i rzeźby.

Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy będą mogły skosztować świątecznych wypieków, wędlin, serów i pieczywa regionalnego. Nadleśnictwo Gołdap zadba by na naszym placu wyrósł baśniowy lasek, z którego będzie można wybrać choinkę dla siebie.  
Wśród wielu atrakcji nowością są dwa konkursy  na "Najpiękniejsze stoisko sołectwa na Jarmarku Bożonarodzeniowym? oraz konkurs na "Kartka świąteczna? (szczegółowe informacje na stronach: www.powiatgoldap.pl i www.partnerstwosztuk.pl )
Organizatorami uroczystości są Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie "Partnerstwo Sztuk". Współorganizatorami uroczystości są Stowarzyszenie "Żytkiejmska Struga", Dom Kultury w Gołdapi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.